ELEKTRONET

ELEKTRONET
Büyüt

Kullanım Yeri / Endikasyonları:

Buzağı, kuzu, tay gibi genç hayvanlar olmak üzere kedi, köpek ve kanatlılar da dahil olmak üzere tüm hayvan türlerinde çeşitli nedenlere bağlı enfeksiyöz veya nonspesifik gastro-enteritisler, ishal, inatçı kusma halleri, aşırı terleme ve operasyonlar sonucunda ortaya çıkan sıvı-elektrolit (sodyum, potasyum, klorür gibi) kayıplarının yerine konulmasında ve enerjinin desteklenmesinde kullanılır.

 

Kullanım Şekli ve Dozu

İçme suyuna karıştırılarak ağız yoluyla hayvanlara verilir. Veteriner hekim tarafından başka bir şekilde tavsiye edilmemişse; 1 - 2 g / 1 kg c.a. dozda hesaplanarak verilir. Tüm hayvan türlerinde çözelti taze olarak hazırlanıp verilmelidir.

Buzağı ve kuzularda: 50 kg canlı ağırlık için 50 - 100 g ELEKTRONET Oral Çözelti Tozu (poşet A + B) 2 litre ılık suda eritilir.

Tay ve atlarda: Taylarda 50 kg canlı ağırlık için 50 - 100  g ELEKTRONET Oral Çözelti Tozu (poşet A + B) 2 litre ılık suda eritilir. Atlarda, 50 - 100 g ELEKTRONET Oral Çözelti Tozu 2 litre ılık suda eritilir.

Kedi ve köpeklerde: 10 kg canlı ağırlık için 10 - 20 g ELEKTRONET Oral Çözelti Tozu (poşet A + B) 1 litre suda eritilir.

Elde edilen çözelti günde 2 kez, 3 - 4 gün süresince verilir. Eğer gerek duyulursa, tedaviye 2 - 3 gün daha devam edilir. Sütle beslenen hayvanlarda, süt verildikten 15 - 20 dakika sonra hazırlanan çözelti verilmelidir.

Kanatlılarda: 200 litre içme suyuna 100 g’lık ELEKTRONET Oral Çözelti Tozu (poşet A ve B), 1 ton içme suyuna 500 gram ELEKTRONET Oral Çözelti Tozu (5 adet 25 g poşet A + 5 adet 75 g poşet B) katılır. Uygulamaya 5 - 7 gün devam edilir.

Yorum Yaz

    Kötü           Çok İyi

Benzer Ürünler